Heading hidden

Сімейний лікар

лікар, який займається діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань дітей і дорослих. В обов'язки сімейного лікаря входить організація проведення аналізів і досліджень, а при необхідності, госпіталізації. Лікар загальної практики знає всю історію хвороби своїх пацієнтів. Він завжди направить пацієнта до вузького спеціаліста, коли питання потребує ретельнішого і детального вивчення.

Терапевт

лікар, діяльність якого полягає в первинному прийомі дорослих пацієнтів і в призначенні відповідного лікування. При виявленні хвороби або її наслідків терапевт займається лікуванням, а після і профілактикою захворювань таких

систем організму:

серцево-судинної;

дихальної системи;

шлунково-кишкової;

опорно-рухового апарату;

ендокринної;

сечовидільної.

Педіатр

це лікар, який допомагає дитині рости здоровою. Він спостерігає за психічним і фізичним розвитком дитини від народження, дає поради щодо раціонального харчування, правил догляду за дитиною, призначає профілактичні щеплення та проводить інші профілактичні заходи, лікує захворювання, які можуть виникати у дітей.

Невролог

це фахівець, який на професійному рівні здійснює лікування, діагностику та профілактику захворювань головного, спинного мозку та периферичної нервової системи. Основні скарги, з якими звертаються до нього це скарги на головні болі, почуття запаморочення, болі в спині, хиткість при ходьбі, слабкість в руці (руках) або нозі (ногах), відчуття оніміння, зниження чутливості, судоми, порушення пам'яті тощо.

Кардіолог

спеціаліст, який займається діагностикою, лікування та профілактикою захворювань серця і судин, наприклад, таких як аритмія, стенокардія, атеросклероз, інфаркт міокарда та багатьох інших. Є симптоми, при яких відвідати кардіолога потрібно об’язково: біль будь-якого типу і інтенсивності в грудях, який найчастіше виникає під час фізичного навантаження і зникає після його припинення; підвищення артеріального тиску більш ніж на 140/90 мм рт. ст.; часта задишка, відчуття різного роду перебоїв в роботі серця; набряклість, найчастіше - на ногах; загальна слабкість організму, запаморочення, тощо.

Ендокринолог

сфера діяльності ендокринолога зосереджена в області діагностування, лікування та профілактики ряду захворювань, які можуть бути пов’язані з роботою ендокринної системи. На прийом до цього фахівця записуються люди з цукровим діабетом, захворюваннями щитовидної залози, порушеннями роботи гіпофіза і гіпоталамуса тощо. Ендокринолог діагностує і лікує не тільки захворювання, але також і їх наслідки: проводить корекцію гормонального балансу, відновлює нормальний обмін речовин, усуває статеву дисфункцію тощо.

Гастроентеролог

діагностика, лікування і профілактика захворювань, які стосуються травної системи входить до сфери діяльності цього фахівця. Як правило кабінет гастроентеролога варто відвідати коли турбує часта поява печії після їжі; гіркота в роті, відрижка з неприємним присмаком, запах з рота; нудота, болі в животі, часті закрепи або проноси тощо. Лікування може проводитися медикаментозним шляхом, фітотерапією, призначенням дієти, порадами щодо ведення більш правильного способу життя, при необхідності - оперативним втручанням з подальшим відновлювальним лікуванням.

Дерматовенеролог

лікар, який займається профілактикою, діагностикою та лікуванням шкірних та венеричних захворювань, а також вивчає їх взаємозв'язок з іншими патологічними станами та захворюваннями організму. До дерматовенеролога слід звертатися у випадках:

  • -Проблеми зі шкірою і слизовими оболонками
  • -Висипання і зміни на шкірі
  • -Ураження волосся, нігтів
  • -Венерологічні і статеві захворювання та ін.

Ревматолог

це лікар-терапевт, який спеціалізується на лікуванні хвороб кістково-м'язової системи (суглобів і сполучної тканини). Якщо протягом не менше 1-2 тижнів зберігаються болі в суглобах, є скутість вранці і потрібно не менше 30 хвилин, щоб «розім'яти» суглоби для більш комфортного руху, тримається підвищена температура тіла, деформуються суглоб, стає набряклим, гарячим - слід запідозрити можливе ревматологічне захворювання і звернутися на огляд до ревматолога.

Гематолог

фахівець, який досліджує органи кровотворення, саму кров та її компоненти, а також захворювання кровоносної системи. Приводом звернення до гематолога можуть бути такі прояви як регулярне підвищення температури тіла, непов’язане з іншими захворюваннями і видимими об'єктивними причинами, постійна слабкість, втома, крихкість, ламкість судин, капілярів, постійне утворення синців, збільшення лімфовузлів, повільне загоєння подряпин, ран, кровоточивість.

Гінеколог

фахівець, основним завданням якого є зберегти або відновити нормальну роботу жіночих статевих органів. Обов'язковий «мінімум» для відвідування жінкою гінеколога - два рази на рік. Якщо з’явились неприємні відчуття, дискомфорт, виділення, збився менструальний цикл, підібрати протизаплідні засоби – потрібно обов’язково звернутись до цього спеціаліста. Питання планування, підготовки і ведення вагітності також входять до компетенції лікаря-гінеколога.

Уролог

лікар-фахівець, підготовлений з питань діагностики, лікування (в т. ч. оперативного) і профілактики хвороб органів сечової системи чоловіків і жінок, а у чоловіків - і статевих органів. Якщо є дискомфорт (болі) під час сечовипускання, часті позиви до сечовипускання, відчуття неповного випорожнення сечового міхура, нетримання сечі, кров у сечі, проблеми в сексуальній сфері (імпотенція, еректильна дисфункція) вам необхідна консультація цього спеціаліста.

Дитячий невролог

лікар, який допоможе об'єктивно оцінити стан нервової системи дитини, вчасно помітить патології, призначить діагностичні заходи і проведе лікування. Неврологічний огляд протягом першого року життя рекомендується проходити у віці 1, 3, 6 і 12 місяців. Після 1 року огляд проводиться щорічно.